
Tatjana Dimitrijević
- Obrazovanje: Defektološki fakultet, Univerzitet u Beogradu
- Stručno zvanje: dipl. defektolog-oligofrenolog; dipl. specijalni pedagog; reedukator psihomotorike.
- Oblast rada: Opšti defektološki tretman, tretman dece sa poremećajima iz spektra autizma i dece sa intelektualnim teškoćama, reedukacija psihomotorike, podrška učenicima u učenju i savladavanju školskog gradiva, savetodavni rad sa roditeljima.
- Hobi: Putovanja, šetnja u prirodi,vožnja rolera, pilates.
I mi smo bili deca: Detinjstvo okruženo prirodom
Odrasla sam u Velikoj Plani, gde sam završila osnovnu školu i gimnaziju. Moje detinjstvo je bilo srećno i bezbrižno uz moje najmilije i uz bakinu kuhinju. Okružena koloritnom prirodom, kućnim ljubimcima i rekom Velikom Moravom polako sam razvila radoznalost i kreativnost. Moj mlađi brat, drugarice i drugari iz komšiluka su bili moja armija za sve poduhvate i nestašluke kroz odrastanje. Moja mama i brat su mi bili prvi učitelji i uveli su me u svet oblikovanja i vajanja gline, crtanja i bojenja. Moje veliko dvorište je bilo moje carstvo u kom sam sa bratom i drugarima ostvarila više “arhitektonsko/građevinskih” pokušaja projektovanja i pravljenja kućica za igranje, skrivanje i deljenja malih tajni. Žmurke, između dve vatre, lastiš, školice i vožnja rolšula su bile igre koje sam najviše volela.

Kako smo izabrali zanimanje: Ja defektolog
Kao osnovac često sam dolazila u veliki grad kod moje tetke koja je bila defektolog surdoaudiolog. Moja tetka, prof.dr Svetlana Slavnić, je radila na Klinici za otorinolaringologiju i maksilofacijalnu hirurgiju– Odsek za audiološku rehabilitaciju dece. Jednostavno rečeno, ja sam vremenom bila potpuno opčinjena tom “magijom”, pristupom, načinom i rezultatima rada sa svim tim preslatkim malim devojčicama i dečacima. Jednostavno sam u sebi osetila i znala: To je to! To je moje buduće zanimanje.
Radna biografija
Tatjana Dimitrijević je diplomirala na Defektološkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, 2002. godine, gde je kasnije stekla i zvanje mastera. “Reedukaciju psihomotorike po modelu prof. dr Svetomira Bojanina” završila je 2024. godine. U periodu od 2005-2024. godine završavala je brojne dodatne edukacije kroz programe resornog Ministarstva. Kroz međunarodnu saradnju sa institucijama u oblasti specijalne edukacije i rehabilitacije (Maribor-Slovenija, Osijek-Hrvatska) mogla je da stekne nova znanja i iskustava koja joj pomažu u radu i daljem stručnom usavršavanju. Od 2019. godine je stalni član interresorne komisije na opštinskom nivou.
Tanja ima višegodišnje radno iskustvo od preko 20 godina rada. Kroz svoju karijeru najviše je radila u oblasti specijalne edukacije i rehabilitacije dece sa poremećajim iz spektra autizma. Veliko iskustvo ima i u radu sa decom sa poremećajima iz spektra autizma kao nastavnik razredne nastave, nastavnik predmetne nastave, zatim poseduje iskustvo rada u produženom boravku za decu sa smetnjama u razvoju i iskustvo u radu sa decom sa umerenim intelektualnim smetnjama.








